מיזמים חינוכים

מגוון מיזמים חינוכיים
במוסדות בפריסה ארצית

baloon.png

תוכנית שבילים

תוכנית שבילים

תוכנית שבילים משותפים

התוכנית, הושקה באירוע מרגש ומשמעותי ביחד עם השקת
קהילת רכזי החינוך החברתי של הרשת .
במהלך הכנס נחשפו רכזי החינוך החברתי לתפיסה של הרשת לגבי החיבור בין הפדגוגיה לחברתי ובין הפורמלי לבלתי פורמלי.
בפעילות המרכזית התחלקו הרכזים למעגלי דיון בהנחיית מנהלי האשכול, בהם הכירו, שיתפו את המתרחש בבתי הספר ויצרו קהילה ותחושת שייכות.

תוכנית ״שבילים משותפים בעתיד״ הרחיבה את היקפה לקראת שנת הלימודים תשפ״ד וכוללת 24 תוכניות חברתיות פורצות דרך המייצרת קהילה משמעותית של מנהלים, מורים, תלמידים ולעיתים גם הורים בתחומי המנהיגות, יזמות, יצירה, ספורט, חיים משותפים, פיתוח תמונת עתיד.

ליווי רגשי

ליווי רגשי

ליווי מקצועי רגשי המטפל בהיבטים הרחבים בתחום לקויות למידה, הפרעות קשב וקשיים התנהגותיים-רגשיים אחרים ברשת נועד לקדם תפיסה ארגונית בית ספרית, המהווה מעטפת חינוכית מקצועית, פדגוגית ורגשית עבור תלמידים אלה.
במסגרת זו תלמיד מקבל ליווי רגשי ויוכל להתקדם, להתמיד ולהגיע להצלחה לימודית יחד עם השגת תחושת ביטחון ביכולותיו.

במסגרת זו ניתנת הדרכה לבתי הספר בתחומים – איתור, אבחון, אסטרטגיות הוראה ולמידה, פסיכו פדגוגיה ופיתוח והטמעה של עבודה מערכתית. דגש מיוחד ניתן לליווי בעלי תפקידים, אנשי המקצוע אשר מובילים את התחום בבית הספר – מת”לים, רכזי התאמות ויועצים, וכן לצוותי ההוראה.
בבסיס המודל שפיתחנו עומדת הגישה הפסיכו פדגוגית, המאפשרת מענה דיפרנציאלי לכל תלמיד בזמן השיעור ולאחריו, באמצעות מיפוי, אבחון, התאמת דרכי למידה והערכה וקיום קשר שוטף עם הורי התלמיד להשלמת קשר תלמיד-מורה-הורה.

תפיסת המשמעות

תפיסת המשמעות

תפיסת המשמעות ברשת החינוך עתיד

״עולם המחר הוא עולם של משחק משמעות…״(ד״ר שמעון אזולאי)

רשת החינוך עתיד, השיקה במעמד מרגש ומשמעותי יחד עם קהילת מנהלי מוסדות החינוך של הרשת, תכנית פדגוגית חדשנית ופורצת דרך אשר פותחה ע”י צוותי המחקר והפיתוח ברשת בסיוע של ד”ר שמעון אזולאי.
התוכנית שמה לה למטרה לתת מקום לכל שחקן בזירה, בין אם הוא תלמיד, הורה, מנהל, או מורה, להכשיר אותם ליצור משמעות ולהיות שחקנים ומנהיגים משמעותיים.
בכל אחד מאיתנו יש גם שחקן וגם מנהיג, בזכות התוכנית החדשנית נוכל למקסם את היכולות של כל אחד מעשרות אלפי התלמידים, המורים והמנהלים שלנו, במימוש ופיתוח הפוטנציאל האישי הגלום בהם ובכך לייצר עבורם ערך ייחודי ומשמעותי בחוויית הלימודים או העבודה. אנחנו ברשת החינוך עתיד חושבים המון איך אפשר לייצר עתיד טוב יותר ואיך לייצר בוגרים טובים יותר ומשמעותיים יותר לחברה הישראלית.

תוכנית בינ"ה - אקדמיה בתיכון

תוכנית בינ"ה - אקדמיה בתיכון

תוכנית בינ”ה – אקדמיה בתיכון

האגף למחוננים ולמצטיינים בשיתוף המזכירות הפדגוגית ואגף א’ לחינוך על יסודי מפעיל את התוכנית “אקדמיה בתיכון”

התוכנית מיועדת לתלמידים מצטיינים בחטיבות העליונות, בעלי מוטיבציה גבוהה ללימודים, אשר מסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי, והם בעלי הישגים גבוהים בלימודים. יכולים להצטרף לתכנית תלמידים מכיתות י’-י”ב, ותלמידים מכיתות מחוננים החל מ-ט’.

במסגרת התוכנית ניתן יהיה, במקצועות מסוימים, להמיר למידה בבית הספר והיבחנות בבחינות בגרות, בלמידה בקורסים אקדמיים והיבחנות על הנלמד בהם.

הקורסים האקדמיים יילמדו במסגרת מוסדות אקדמיים ויזכו את התלמידים בציון בתעודת הבגרות ובאקרדיטציה אקדמית לקראת תואר ראשון.

עולם היזמות

עולם היזמות

“יזמים ומצילים חיים”
יחד עם שותפינו עמותת אור ירוק ובנק המזרחי טפחות.
האירוע הווה את אקורד הסיום לתחרות השנתית ובסיומו נבחר המיזם המנצח על ידי חבר השופטים והוענקו פרסים לשלושת הקבוצות הזוכות
תוכנית ‘יוזמים ומצילים חיים’ הינה תוכנית חדשנית,
המקדמת יזמות חברתית ומנהיגות צעירה בקרב בני הנוער שלנו.
במסגרת התוכנית, עברו התלמידים סדנאות על יזמות, מנהל עסקים, טכנולוגיה, נפגשו עם נציגים ומנהלים בכירים מבנק מזרחי טפחות ונחשפו בצורה משמעותית למאבק בתאונות הדרכים בישראל.
ראש צעיר וחדשני יכול לסייע בקידום פתרונות חברתיים וטכנולוגיים לשינוי תרבות הנהיגה
והמאבק בתאונות הדרכים בישראל,
כי זה המאבק של כולנו!

עתיד יצירתי

עתיד יצירתי

עתיד יצירתי

גאים להציג פרוייקט מוסיקלי יחיד מסוגו בארץ
תכנית עתיד יצירתי אחת מתכניות הדגל של רשת החינוך עתיד אשר מפגישה את מגוון הקשת בחברה הישראלית. בהפקתם של “אבן חיים הפקות מוסיקה” שליוותה במשך השנה עשרות תלמידים מרשת עתיד.
התלמידים הביעו את כישרונם הייחודי בשירה ובנגינה במגוון כלים.
בגמר השתתפו תלמידים כישרוניים שהעפילו לגמר 🥇
הושק אלבום הבכורה הכולל 8 שירים מקוריים אותם יצרה נבחרת של תלמידי רשת עתיד.
האלבום הופק באופן מקצועי ע”י אנשי מקצוע מנוסים מתעשיית המוסיקה בארץ וישחורר לחתנות הרדיו בארץ, בחו”ל, ליוטיוב ולרשתות החברתיות.

לשמיעת האלבום המלא

זהות ישראלית – תכנית לצעירים

זהות ישראלית – תכנית לצעירים

רשת חינוך עתיד זכתה בשנת 2019 במכרז של המינהלת לזהות יהודית להפעלת תכנית המיועדת לחיילים משוחררים עד תום 3 שנים מיום השחרור שסיימו את שירות החובה הצבאי.

תקופה זו הינה תקופה חשובה ומשמעותית, מרגשת ומורכבת, מעוררת מחשבה ומאפשרת השתהות והתלבטות לפני השלב הבא.

התוכנית מיועדת להגברת המודעות של המשתתפים לאתגרי החברה הישראלית ותשאף להגביר את המוטיבציה של המשתתפים לקחת חלק באתגר בירור ופיתוח הזהות החברתית והאישית, מתוך עמדה של אחריות ומחויבות לחברה ולמדינה.

כל תוכנית תימשך ארבעה ימים רצופים ותכלול שילוב של מפגשים משמעותיים עם אנשים ומקומות, שיח ודיון לצד חוויה משמעותית, תאפשר מפגש והרחבת מעגלי השיח וההיכרות.

תוכנית השכלה לימודי טכנולוגיים אקדמיים בשיתוף מכון לב

תוכנית השכלה לימודי טכנולוגיים אקדמיים בשיתוף מכון לב

תוכנית ייחודית בשיתוף המכון האקדמי לב בירושלים, מזמין תלמידים בעלי כישורים ייחודיים לשלב למודים טכנולוגיים אקדמיים בתחום מדעי המחשב במסגרת המכון האקדמי לב בירושלים.

תכנית מגמה לעתיד

תכנית מגמה לעתיד

“מגמה לעתיד” הינה תכנית לימודים תלת שנתית להקניית הסמכה טכנולוגית מקצועית ופיתוח מסוגלות תעסוקתית.
התכנית מאפשרת לצעירים עם מוגבלות בני-18 למידה במגמות ההסמכה הטכנולוגית של משרד החינוך, רכישת “כישורים רכים” ובעקבות כך שיפור של סיכוייהם להשתלבות מיטבית בשוק העבודה הפתוח.

התכנית כוללת חשיפה הדרגתית לתכנים של מסוגלות תעסוקתית והתפתחות אישית, לימודים עיוניים, הכרות עם תחומים מקצועיים שונים, לימודי מגמה ויציאה להתנסות בעבודה.
במקביל, נעשית עבודה עם הורי הצעירים.
דגש ייחודי מושם על פיתוח קשרי מעסיקים, וקידום התורה כולה של השתלבות צעירים עם מוגבלות בעולם העבודה.

אוכלוסיית היעד של התכנית:
צעירים עם מוגבלות המסיימים כיתה י”ב ולומדים בתכנית שילוב או בכיתת חינוך מיוחד בבית ספר רגיל או בבית ספר לחינוך מיוחד.
צעירים עם פוטנציאל להשתלבות בעבודה בשוק התעסוקה הפתוח.
צעירים המגלים מוטיבציה ללימודים במסגרת התכנית.
צעירים בעלי יכולת להתנהלות עצמאית.
צעירים ללא זכאות לתעודת בגרות.

כנס מנהלים

כנס מנהלים

כנס המנהלים הקרוב ייערך בתאריך: 4-5.07.2023
בסימן שפת המשמעות וסגירת שנת הלימודים.

הצהרת נגישות