תלמיד תיכון עתיד למדעים זכה במדליית כסף באולימפיאדת המתמטיקה

הודעה לעיתונות- משרד החינוך:

הישגים מרשימים לנבחרת ישראל במתמטיקה באולימפיאדה

כל חברי הנבחרת זכו במדליות- 2 מדליות כסף ו- 4 מדליות ארד

 נבחרת ישראל במתמטיקה שייצגה את המדינה היא:

סיני רועי מכפר אורנים- עתיד מדעים לוד- מדלית כסף

תירוש איתן מנתניה- תיכון שפירא- מדלית כסף

נווה מאיה מחיפה- בי"ס מקיף ליאו בק- מדלית ארד

יהודה איתי מגני תקווה- חט"ב בן צבי ק. אונו- מדלית ארד

הדסי ליאור מהוד השרון- חינוך ביתי- מדלית ארד

קרשון עידו מירושלים- תיכון ליד האוניברסיטה ירושלים- מדלית ארד

 שר החינוך, נפתלי בנט: "גאווה ישראלית במיטבה!

מתמטיקה ומדעים הם הבסיס להמשך קיומה של ישראל כאומת הסטארט אפ. זו הסיבה שבשנים האחרונות החלטתי לשים דגש משמעותי על לימודי המתמטיקה והמדעים במערכת החינוך ולקדם מצוינות בתחום. ואכן, המספרים בצמיחה מתמדת. מדובר באחת הבשורות החברתיות והחינוכיות הגדולות ביותר בשנים האחרונות.

מזל טוב לרועי, איתן, מאיה, איתי, ליאור ועידו – אתם דור העתיד של מדינת ישראל. זכייתכם מביאה עמה התרגשות רבה, ישראל היא כוח עולמי עולה בכל התחומים והנוער הישראלי הוא מקור לגאווה אמיתית. עלו והצליחו."

 יו"ר מרכז מדעני העתיד, ד"ר שמשון שושני: "זהו יום חג למדינת ישראל. הישגי נבחרת ישראל במתמטיקה באולימפיאדה מעוררים התפעלות וגאווה גדולה. הצעירים המוכשרים האלה הגיעו להישגים בעמל רב ובזכות השקעה אדירה של מאמץ, התמדה ונחישות רבה להצטיין. מיצוי הפוטנציאל של תלמידי ישראל הוא האתגר החשוב שעומד בפני מדינת ישראל".

 מדינת ישראל משתתפת באולימפיאדה במתמטיקה משנת 1979 ולאורך השנים הגיעה להישגים משמעותיים: 13 מדליות זהב, 50 מדליות כסף, 92 מדליות ארד ו- 23 ציונים לשבח.

 האולימפיאדה במתמטיקה התקיימה השנה בקלוז' שברומניה ולקחו בה חלק 615 נערות ונערים מ- 116 מדינות ברחבי העולם.

 משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות השונות במסגרת מיזם משותף שהחל השנה (תשע"ח). נבחרת ישראל במתמטיקה הוכשרה בבית הספר למדעי המתמטיקה ובאוניברסיטת תל אביב לנוער בראשות מאמן הנבחרת, לב רדזיוילובסקי ובליווי דן כרמון.

 מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "ההישגים המרשימים של התלמידים במתמטיקה מהווים מקור גאווה למערכת החינוך ולמדינת ישראל. הם הוכיחו שהשקעה מתמדת וחתירה להישגים מובילה למצוינות אישית, ומציבה את ישראל בקדמת הבמה של תחום המדעים. אני מברך את התלמידות והתלמידים על הזכייה,  ורוצה להודות לצוות החינוכי שהוביל אותם להצלחה הגדולה והחשובה".

  מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "אני מברך על ההישגים המרשימים של נבחרת ישראל במתמטיקה ועל היכולות הגבוהות שהפגינו תלמידי ישראל למול תלמידים מכל העולם. החל מהשנה מרכז מדעני העתיד שותף מלא של משרד החינוך בהכשרה איכותית של התלמידות והתלמידים שלנו המשתתפים באולימפיאדות במדעים. שותפות זו נועדה להעניק לתלמידים המצטיינים שלנו את ההכשרה ברמה הגבוהה ביותר ואת הכלים האיכותיים ביותר, שיסייעו להם להמשיך לפרוץ הדרך ולהגיע להישגים".

 פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב: "בירך את נבחרת התלמידים על הישגיהם המרשימים ואמר כי אוניברסיטת תל אביב מקיימת תכניות רבות ומגוונות לקידום מצוינות במדעים בקרב נערים ונערות. "אני מקווה שנזכה לראות בעתיד יותר ויותר בני נוער שמגיעים להישגים בינלאומיים כה מרשימים".

 

בתמונה: הזוכים הצעירים עם המדליות, רועי בשורה העליונה באמצע

37118283_1903618166369630_7045519280695148544_n

ידיעות נוספות

שבוע תרבות בעתיד רשת חינוך !!

17 בפברואר 2019

היום 17.2.19 התחלנו את "שבוע תרבות" ביה"ס תיכון עתיד קריית מוצקין שבמהלכו התלמידים יכירו עדות ותרבויות שונות 💃🕺👘התחלנו עם יום צילומים בשיתוף מגמת "עיצוב שיער וטיפוח החן" תודות 🙏✔️שני מרום – רכזת חינוך חברתי.✔️שרית אטיאס

ערב מקצועות בחירה בביה"ס תיכון "עתיד" נווה נחום, באר יעקב !

17 בפברואר 2019

ערב חשיפה למגמות שהתקיים ביום א' 10.02 להורי ותלמידי כיתות ט' בנושא : מגמת חינוך גופני 🤸‍♀️אז מה היה בערב זה .. ✔️ רישום, הכוונה וקבלת חוברת מקצועות הרחבה.✔️ הסבר להורים בלבד.✔️ סבב מגמות ראשון. ✔️ סבב

הרצאה בתחום הגיוס לצהל שהעבירו תלמידי י''ב מביה"ס תיכון "עתיד" למדעים לוד !

17 בפברואר 2019

תלמידי י"ב ✅אורי יוגב ✅טל צדוק, כינסו את כל שכבת י"א והעבירו להם מידע ודרכי פעולה בתחום הגיוס לצהל.✔️בחינות הבגרות ✔️תהליך למידת נהיגה.כל זאת מתוך ניסיונם ומתוך תחקיר שערכו בקרב בוגרים אחרים.ההרצאה כללה