שבוע התרבות של תכנית היל"ה ורשת עתיד ננעל בהאקתון של תרבות ויצירה

במשך 24 שעות בסוף השבוע שעבר השתתפו 170 נערות ונערים הלומדים בתכנית היל"ה ובבתי הספר של רשת עתיד במרתון של יצירה וגילוי עצמי

הנערים והנערות, שלרבים מהם היה זה מפגש ראשון עם תחום האמנות והיצירה , נחשפו במהלך המרתון לתחומי יצירה שונים שאפשרו להם להביא לידי ביטוי תחושות פנימיות ואישיות, באמצעות ליווי והדרכה של יוצרים מתחומי האמנות השונים, כמו ציור, פיסול, גרפיטי, תאטרון , ספוקן וורד ועוד. 
במהלך הלילה , לאחר תרגילים שונים קבוצתיים ואישיים, הוכרזה תחרות של שמונה שעות , אישית וקבוצתית, שלזוכים בה הובטחו פרסים כספיים מכובדים. 
האירוע הופק והובל ע"י מטה תכנית היל"ה ברשת עתיד בשיתוף עם גל גאון, אדריכל ובעל גלריה שמלווה ומדריך אמנים בתחילת דרכם במשך שנים רבות. גאון אף בחר במהלך האירוע שלושה תלמידים אותם ילווה בפרויקט מיוחד של חונכות אישית במהלך השנה הקרובה. 
מנכ"ל רשת עתיד מנשה סמירה אמר כי :" האקתון תרבות הוא שיא של תהליך העשרת תכנית הלימודים באמצעות אמנות ותרבות. אלה 24 שעות מרגשות . היה תהליך מדהים של יצירה".
מוטי, מורה בתכנית היל"ה סיפר:" בהתחלה לא כולם מצאו את עצמם, אבל בשלב מסוים זה היה מדהים-זה החזיק אותם ערים כל הלילה. כשנער מגיע ממקום מאוד נמוך ורואה פתאום תוצר שלו, משהו מוצלח ומוערך שאנשים מתלהבים ממנו- דבר כזה מרים אותו. זאת חווית הצלחה שהכרחית בעבודה עם נוער בסיכון."

 

 

IMG_0981

ידיעות נוספות

רשת עתיד מקדמת את החינוך למצויינות

30 במאי 2018

אתמול התקיים בתיכון עתיד למדעים אלהאליה אום אל פחם שולחן עגול בנושא חינוך למצויינות בעידן הטכנולוגי, בהשתתפות מנהלי בתי ספר וצוותים חינוכיים מבתי ספר של הרשת

רשת עתיד ומשרד העבודה יקימו בית ספר מקצועי חדש לנוער חרדי בשיתוף עם חברת החשמל

22 במאי 2018

רשת עתיד תפתח בשנה הבאה בית ספר חדש בישיבת "אור העתיד בגן יבנה" , בפיקוח משרד העבודה ובשיתוף עם חברת החשמל שתעסיק את התלמידים באתריה באשדוד ובאשקלון. בית הספר מיועד לנוער חרדי , והתלמידים וישלב לימודים ועבודה בשכר.