שבוע התרבות של תכנית היל"ה ורשת עתיד ננעל בהאקתון של תרבות ויצירה

במשך 24 שעות בסוף השבוע שעבר השתתפו 170 נערות ונערים הלומדים בתכנית היל"ה ובבתי הספר של רשת עתיד במרתון של יצירה וגילוי עצמי

הנערים והנערות, שלרבים מהם היה זה מפגש ראשון עם תחום האמנות והיצירה , נחשפו במהלך המרתון לתחומי יצירה שונים שאפשרו להם להביא לידי ביטוי תחושות פנימיות ואישיות, באמצעות ליווי והדרכה של יוצרים מתחומי האמנות השונים, כמו ציור, פיסול, גרפיטי, תאטרון , ספוקן וורד ועוד. 
במהלך הלילה , לאחר תרגילים שונים קבוצתיים ואישיים, הוכרזה תחרות של שמונה שעות , אישית וקבוצתית, שלזוכים בה הובטחו פרסים כספיים מכובדים. 
האירוע הופק והובל ע"י מטה תכנית היל"ה ברשת עתיד בשיתוף עם גל גאון, אדריכל ובעל גלריה שמלווה ומדריך אמנים בתחילת דרכם במשך שנים רבות. גאון אף בחר במהלך האירוע שלושה תלמידים אותם ילווה בפרויקט מיוחד של חונכות אישית במהלך השנה הקרובה. 
מנכ"ל רשת עתיד מנשה סמירה אמר כי :" האקתון תרבות הוא שיא של תהליך העשרת תכנית הלימודים באמצעות אמנות ותרבות. אלה 24 שעות מרגשות . היה תהליך מדהים של יצירה".
מוטי, מורה בתכנית היל"ה סיפר:" בהתחלה לא כולם מצאו את עצמם, אבל בשלב מסוים זה היה מדהים-זה החזיק אותם ערים כל הלילה. כשנער מגיע ממקום מאוד נמוך ורואה פתאום תוצר שלו, משהו מוצלח ומוערך שאנשים מתלהבים ממנו- דבר כזה מרים אותו. זאת חווית הצלחה שהכרחית בעבודה עם נוער בסיכון."

 

 

IMG_0981

ידיעות נוספות

תלמידי מגמת אוטוטק ממח"ט עתיד א.א.פחם זכו במקום השני בתחרות הארצית "רכב אוטונומי " מטעם המחלקה למכונאות רכב במשרד החינוך

22 במרץ 2018

התחרות  התקיימה במכללת אמי"ת בפתח תקווה, והשתתפו בה תלמידי מגמות רכב מבתי ספר ברחבי הארץ.

בתחרות נבחנו פרמטרים שונים של של קושי , כגון : נסיעה במסלול ארוך כולל פיתולים רבים, תנועה בתוך מנהרה , זיהוי מחסום קבוע ומניעת התנגשו בו , עצירה לפני קו אדום וביצוע חניה עצמאית . המכונית נבנתה ותופעלה על ידי קבוצת התלמידים בהנחיית המורים סמי ג'מאל ווואל מחאג'נה, בתמיכת הנהלת בית הספר בראשות המנהל מרואן מחאג'נה.

קבוצת הרובוטיקה של קרית החינוך עתיד דלית אל כרמל העפילה לגמר הארצי של תחרות הרובוטיקה הבינלאומית FIRST

קבוצת Infinity שמייצגת את קריית החינוך עתיד ואת דלית אל כרמל בתחרות הרובוטיקה הבין לאומית( First( F.R.C העפילה לגמר הארצי לאחר זכייתה בפרס הRookie All Star.
חברי הקבוצה : שרה חסון, רובא בדרייה, אילין פרחאת, אמיר מקלדה, ויסאם זידאן, ירין חלבי, ירין חסון, ליליאן חסון, מאיה להיאני, נור חסון, סעיד נסראלדין, פיראס חלבי, רוואן פרו, סלימאן פרו

עמותת יוניסטרים חנכה מרכז יזמות חדש בכפר חב"ד בשיתוף רשת חינוך עתיד

13 במרץ 2018

עמותת יוניסטרים חנכה אתמול מרכז יזמות חדש בכפר חב"ד במתחם בית הספר אוהלי תמימים של רשת חינוך עתיד. מדובר במרכז היזמות הראשון של העמותה במגזר החרדי.
מרכז זה ישמש האב טכנולוגי בו בני נוער תלמידי ישיבת אוהלי תמימים יקדמו חברות סטארט אפ אותן יקימו במסגרת התכנית.