רשת עתיד חתמה על הסכם קיבוצי חדש עם עובדי כפרי הנוער

רשת עתיד, המנהלת את כפר הנוער עתיד רזיאל בהרצליה ואת כפר הנוער  עתיד יוענה ז'בוטינסקי בבאר יעקב, חתמה עם ההסתדרות הלאומית ועם וועד העובדים של כפרי הנוער הסכם קיבוצי חדש לשלוש השנים הקרובות.
רשת חינוך עתיד מפעילים את כפרי הנוער  כ-6 שנים בהצלחה מרובה. שני הכפרים שחוו משבר ניהולי וכלכלי עמוק תחת העמותות שניהלו אותם עלו על דרך המלך, משגשגים מבחינה חינוכית וניהולית, ביקוש ורישום גבוה של תלמידים בפנימיות ובבתי הספר והישגים גבוהים. שני כפרי הנוער מהווים מודל ראוי לשילוב בין חינוך כפרי קהילתי והישגים לימודיים, ציונות ושילוב חברתי, קליטת עליה וחינוך מדעי טכנולוגי הומניסטי ברמה גבוהה.
חתימת ההסכם הקיבוצי מהווה צעד נוסף בדרך להובלת הכפרים להצלחה ושיגשוג.
ההסכם החדש הוא לשלוש שנים, והסעיפים העיקריים בו כוללים העמדת שכר המינימום על 5,850 ₪ לעובד במשרה מלאה, שבוע עבודה מקוצר לעובדים מעל גיל 55, מענק יובל לעובדים ותיקים, זכאות לגמולי השתלמות, ועוד.
משה וסלזם, חבר וועד העובדים בכפר נוער דוד רזיאל ציין כי במהלך המו"מ גילתה הנהלת הרשת סובלנות, הקשבה, ורצון ללמוד ולמצוא את הפתרון הטוב ביותר עבור כל הצדדים.
נציג ההסתדרות הלאומית ששי שדה מסר כי הוא מברך על ההסכם החדש הכולל  הישגים לשני הצדדים, מחזק את הקשר בין הארגון לעובדים, משפר ומעגן את שכרם ותנאי העבודה.
מנכ"ל רשת עתיד מר מנשה סמירה הדגיש ששביעות הרצון של העובדים ותנאי העסקתם הנם מרכיב מרכזי בהצלחת העבודה החינוכית בכפרי הנוער. רשת עתיד שמחה להיות מובילה בהסדרת יחסי העבודה עם עובדינו בכל התחומים על אף המגבלה התקציבית והצורך בצימצום.

ידיעות נוספות

רשת עתיד מקדמת את החינוך למצויינות

30 במאי 2018

אתמול התקיים בתיכון עתיד למדעים אלהאליה אום אל פחם שולחן עגול בנושא חינוך למצויינות בעידן הטכנולוגי, בהשתתפות מנהלי בתי ספר וצוותים חינוכיים מבתי ספר של הרשת

רשת עתיד ומשרד העבודה יקימו בית ספר מקצועי חדש לנוער חרדי בשיתוף עם חברת החשמל

22 במאי 2018

רשת עתיד תפתח בשנה הבאה בית ספר חדש בישיבת "אור העתיד בגן יבנה" , בפיקוח משרד העבודה ובשיתוף עם חברת החשמל שתעסיק את התלמידים באתריה באשדוד ובאשקלון. בית הספר מיועד לנוער חרדי , והתלמידים וישלב לימודים ועבודה בשכר.