משלחת מיוחדת של תיכון עתיד למדעים לוד השתתפה בקנדה בכנס  בין לאומי של בתי ספר תיכוניים שעסק במודל האו"מ.

לפני כשבועיים שבה מקנדה משלחת מיוחדת של תיכון עתיד למדעים לוד מקנדה אשר השתתפה בכנס  בין לאומי של בתי ספר תיכוניים שעסק במודל האו"מ. זהו כנס    ,CAHSMUN בן שלושה ימים, בו השתתפו למעלה מ-800 תלמידים, רובם המוחלט קנדים ואמריקאים.
וועדות הכנס סיפקו אתגרים מעניינים כמו עשייה בולטת בוועדות, בניית קואליציות, דיון באספה הכללית, והתמודדות עם נציגים חזקים ששפת אימם היא אנגלית.
את הכנס הקדימה הכנה אינטנסיבית, שהתחילה עוד בתחילת השנה .בימי שישי התכנסו חברי המשלחת על מנת לחקור כמה שאפשר על הדמויות שלהם ועל הוועדות שלהם, לחשוב על פתרונות יצירתיים לנושאים ולכתוב נאומים. התלמידים פיתחו ושיפרו מיומנויות של שיתוף פעולה, חשיבה ביקורתית ויצירתית, הרחיבו את הידע שלהם בדיפלומטיה וחשבו על פתרונות של בעיות עולמיות. במועדון, ההכנה הייתה ייחודית לכל אחד, בשל המגוון הרחב של הוועדות בהן השתתפו: הקבינט ברוסי,  הוועדה הסוציאלית-הומניטארית בהודו, וועדת מיעוטים במינמאר,  מועצת הביטחון ,  בטיחות סייבר והתגוננות מלוחמת סייבר ;שינוי כוח הוטו ועוד.
לאורך כל הכנס,  בלטו חברי המשלחת ביכולותיהם, הן במנהיגות ובשיתוף פעולה והן בידע שהציגו בנאומיהם. שניים מחברי המשלחת קטפו פרסים. איילת רם סיימה שלישית בוועדה שלה ושני וייסבוך כתבה את מאמר העמדה הטוב ביותר. הכי חשוב חברי משלחת עתיד MUN לוד ייצגו את ישראל בכבוד והיו פניה היפות של ישראל. תודה מיוחדת למאמן, בוגר ביה"ס רועי נחליאלי וברוניה קבקוביץ האחראית מטעם ביה"ס על המועדון החשוב .

 

 

 

ידיעות נוספות

האולימפיאדה הראשונה של מגמות האוטוטרוניקה ברשת עתיד התקיימה במתחם כלמוביל בראש העין בהשתתפות תלמידי מגמות אוטוטורניקה מ 7 בתי ספר של רשת עתיד ומשרד העבודה

30 באפריל 2018

במקום הראשון זכו תלמידי תיכון  עתיד ירכא , במקום השני זכה תיכון  אופק טכנולוגי עתיד מעלות ובמקום השלישי תיכון עתיד עצמ"ה זוקו קרית ביאליק. כל בתי הספר הציגו פרויקטים מעניינים ומורכבים וזכו לתשבוחות מהשופטים

קבוצת הרובוטיקה של תיכון עתיד למדעים לוד, ה SPIKES, זכתה בפרס היזמות בתחרות הארצית של FIRST ישראל

9 באפריל 2018

תיכון למדעים עתיד לוד הוכר לאחרונה ע"י משרד החינוך כבית ספר ייחודי בתחום מנהיגות ומצוינות מדעית חברתית, והישגי קבוצת הרובוטיקה מדגישים שוב את הערכים אליהם מכוון בית הספר , ואת המשפט המוביל של הקבוצה- "אנחנו לא בונים רובוטים אלא אנשים".