משלחת מיוחדת של תיכון עתיד למדעים לוד השתתפה בקנדה בכנס  בין לאומי של בתי ספר תיכוניים שעסק במודל האו"מ.

לפני כשבועיים שבה מקנדה משלחת מיוחדת של תיכון עתיד למדעים לוד מקנדה אשר השתתפה בכנס  בין לאומי של בתי ספר תיכוניים שעסק במודל האו"מ. זהו כנס    ,CAHSMUN בן שלושה ימים, בו השתתפו למעלה מ-800 תלמידים, רובם המוחלט קנדים ואמריקאים.
וועדות הכנס סיפקו אתגרים מעניינים כמו עשייה בולטת בוועדות, בניית קואליציות, דיון באספה הכללית, והתמודדות עם נציגים חזקים ששפת אימם היא אנגלית.
את הכנס הקדימה הכנה אינטנסיבית, שהתחילה עוד בתחילת השנה .בימי שישי התכנסו חברי המשלחת על מנת לחקור כמה שאפשר על הדמויות שלהם ועל הוועדות שלהם, לחשוב על פתרונות יצירתיים לנושאים ולכתוב נאומים. התלמידים פיתחו ושיפרו מיומנויות של שיתוף פעולה, חשיבה ביקורתית ויצירתית, הרחיבו את הידע שלהם בדיפלומטיה וחשבו על פתרונות של בעיות עולמיות. במועדון, ההכנה הייתה ייחודית לכל אחד, בשל המגוון הרחב של הוועדות בהן השתתפו: הקבינט ברוסי,  הוועדה הסוציאלית-הומניטארית בהודו, וועדת מיעוטים במינמאר,  מועצת הביטחון ,  בטיחות סייבר והתגוננות מלוחמת סייבר ;שינוי כוח הוטו ועוד.
לאורך כל הכנס,  בלטו חברי המשלחת ביכולותיהם, הן במנהיגות ובשיתוף פעולה והן בידע שהציגו בנאומיהם. שניים מחברי המשלחת קטפו פרסים. איילת רם סיימה שלישית בוועדה שלה ושני וייסבוך כתבה את מאמר העמדה הטוב ביותר. הכי חשוב חברי משלחת עתיד MUN לוד ייצגו את ישראל בכבוד והיו פניה היפות של ישראל. תודה מיוחדת למאמן, בוגר ביה"ס רועי נחליאלי וברוניה קבקוביץ האחראית מטעם ביה"ס על המועדון החשוב .

 

 

 

ידיעות נוספות

אם תרצו אין זו אגדה!

9 בדצמבר 2018

בעתיד רשת חינוך אנחנו מאמינים כי מטרתה העיקרית של מערכת החינוך היא הקניית עקרונות וערכים החיוניים לתפקודו של האדם בחברה איכותית ומתקדמת