כנס מודל האו"ם הארצי התקיים בתיכון עתיד למדעים לוד בהשתתפות 20 בתי ספר שונים מרחבי הארץ

משלחות של תלמידים, מורים לשפה האנגלית ומדריכים , מנצרת בצפון ועד גדרה בדרום , ממגזרי אוכלוסייה שונים, השתתפו באירוע המדמה את עבודת ועדות האו"ם בנושאים שונים.

מודל האו"ם היא תחרות בפורמט בינלאומי בה תלמידים מדמים את המתרחש בועדות האו"ם. התלמידים בועדות מדמים את נציגי המדינות החברות באו"ם. כחלק מן הדיון במשברים גלובליים שונים, נדרשים הנציגים לייצג את מדיניות ארצם ולקדם פתרונות ריאליים אשר תואמים את מדיניות המדינה אותם הם מייצגים. ההשתתפות מאפשרת לתלמידים פיתוח וחיזוק יכולות המחקר והאסטרטגיה, יכולות הקשבה וניתוח ויכולות שכנוע ורטוריקה אשר באות לידי ביטוי במהלך ההכנות ובמיוחד בכנס עצמו.
הכנס נוהל ואורגן ע"י מועדון מודל האו"ם של תיכון עתיד למדעים בלוד, והשתתפו בו תלמידים מכלל רחבי הארץ, אשר ייצגו מעל ל-90 מדינות שונות בועדות שונות של האו"ם. הנושאים שנדונו הם: התמודדות עם תופעת לוחמת הסייבר (מועצת הביטחון), הזכות לפרטיות בעידן הדיגיטאלי (ועדת זכויות האדם), התמודדות עם סחר עולמי בלתי-חוקי בחיות בר (ועדת הסביבה), התמודדות עם תקשורת ונאומי שנאה (אונסק"ו), שימוש גובר בנשק קל (ועדת פירוז הנשק והביטחון של העצרת הכללית) ופיתוח תיירות ברת-קיימה להפחתת עוני (ועדת כלכלה וחברה).
קדמו לכנס הכנות קדחתניות בהם היו השתתפו התלמידים, הכינו את טיעוניהם, חברו לתלמידים מבתי ספר אחרים והתאמנו בשיטת הדיבייט (אמנות הוויכוח) . כל זאת בשפה האנגלית.  
באירוע חגגנו את אומנות הדיפלומטיה, ערך השותפות, עבודת צוות, דיבור מול קהל, יכולות חברתיות ואומנות הויכוח.
מודל האו"ם מעניק לך הזדמנות מיוחדת לצאת מהמרחב האישי שלך ולהסתכל מנקודת מבט אחרת על פתרון בעיות גלובליות.
בתי הספר אשר השתתפו באירוע: תיכון מדעים טירה, תיכון אוהל-שם רמת גן, תיכון בן-גוריון פתח תקווה, עירוני ה' מודיעין, אור משה בן שמן, תיכון יחד מודיעין, תיכון אל-קסמי באקה, תיכון שרת נתניה, יאס"א ירושלים, אורט ערבי לוד, תיכון סיינט ג'וזף נצרת, דרכא בגין גדרה, בית הספר הבפטיסטי נצרת, חט"ב נחשון שהם ותיכון אל-אולה לוד.

 

 

ידיעות נוספות

שבוע תרבות בעתיד רשת חינוך !!

17 בפברואר 2019

היום 17.2.19 התחלנו את "שבוע תרבות" ביה"ס תיכון עתיד קריית מוצקין שבמהלכו התלמידים יכירו עדות ותרבויות שונות 💃🕺👘התחלנו עם יום צילומים בשיתוף מגמת "עיצוב שיער וטיפוח החן" תודות 🙏✔️שני מרום – רכזת חינוך חברתי.✔️שרית אטיאס

ערב מקצועות בחירה בביה"ס תיכון "עתיד" נווה נחום, באר יעקב !

17 בפברואר 2019

ערב חשיפה למגמות שהתקיים ביום א' 10.02 להורי ותלמידי כיתות ט' בנושא : מגמת חינוך גופני 🤸‍♀️אז מה היה בערב זה .. ✔️ רישום, הכוונה וקבלת חוברת מקצועות הרחבה.✔️ הסבר להורים בלבד.✔️ סבב מגמות ראשון. ✔️ סבב

הרצאה בתחום הגיוס לצהל שהעבירו תלמידי י''ב מביה"ס תיכון "עתיד" למדעים לוד !

17 בפברואר 2019

תלמידי י"ב ✅אורי יוגב ✅טל צדוק, כינסו את כל שכבת י"א והעבירו להם מידע ודרכי פעולה בתחום הגיוס לצהל.✔️בחינות הבגרות ✔️תהליך למידת נהיגה.כל זאת מתוך ניסיונם ומתוך תחקיר שערכו בקרב בוגרים אחרים.ההרצאה כללה