כנס מודל האו"ם הארצי התקיים בתיכון עתיד למדעים לוד בהשתתפות 20 בתי ספר שונים מרחבי הארץ

משלחות של תלמידים, מורים לשפה האנגלית ומדריכים , מנצרת בצפון ועד גדרה בדרום , ממגזרי אוכלוסייה שונים, השתתפו באירוע המדמה את עבודת ועדות האו"ם בנושאים שונים.

מודל האו"ם היא תחרות בפורמט בינלאומי בה תלמידים מדמים את המתרחש בועדות האו"ם. התלמידים בועדות מדמים את נציגי המדינות החברות באו"ם. כחלק מן הדיון במשברים גלובליים שונים, נדרשים הנציגים לייצג את מדיניות ארצם ולקדם פתרונות ריאליים אשר תואמים את מדיניות המדינה אותם הם מייצגים. ההשתתפות מאפשרת לתלמידים פיתוח וחיזוק יכולות המחקר והאסטרטגיה, יכולות הקשבה וניתוח ויכולות שכנוע ורטוריקה אשר באות לידי ביטוי במהלך ההכנות ובמיוחד בכנס עצמו.
הכנס נוהל ואורגן ע"י מועדון מודל האו"ם של תיכון עתיד למדעים בלוד, והשתתפו בו תלמידים מכלל רחבי הארץ, אשר ייצגו מעל ל-90 מדינות שונות בועדות שונות של האו"ם. הנושאים שנדונו הם: התמודדות עם תופעת לוחמת הסייבר (מועצת הביטחון), הזכות לפרטיות בעידן הדיגיטאלי (ועדת זכויות האדם), התמודדות עם סחר עולמי בלתי-חוקי בחיות בר (ועדת הסביבה), התמודדות עם תקשורת ונאומי שנאה (אונסק"ו), שימוש גובר בנשק קל (ועדת פירוז הנשק והביטחון של העצרת הכללית) ופיתוח תיירות ברת-קיימה להפחתת עוני (ועדת כלכלה וחברה).
קדמו לכנס הכנות קדחתניות בהם היו השתתפו התלמידים, הכינו את טיעוניהם, חברו לתלמידים מבתי ספר אחרים והתאמנו בשיטת הדיבייט (אמנות הוויכוח) . כל זאת בשפה האנגלית.  
באירוע חגגנו את אומנות הדיפלומטיה, ערך השותפות, עבודת צוות, דיבור מול קהל, יכולות חברתיות ואומנות הויכוח.
מודל האו"ם מעניק לך הזדמנות מיוחדת לצאת מהמרחב האישי שלך ולהסתכל מנקודת מבט אחרת על פתרון בעיות גלובליות.
בתי הספר אשר השתתפו באירוע: תיכון מדעים טירה, תיכון אוהל-שם רמת גן, תיכון בן-גוריון פתח תקווה, עירוני ה' מודיעין, אור משה בן שמן, תיכון יחד מודיעין, תיכון אל-קסמי באקה, תיכון שרת נתניה, יאס"א ירושלים, אורט ערבי לוד, תיכון סיינט ג'וזף נצרת, דרכא בגין גדרה, בית הספר הבפטיסטי נצרת, חט"ב נחשון שהם ותיכון אל-אולה לוד.

 

 

ידיעות נוספות

נא להכיר- פרוייקט הרובוטיקה בתיכון עתיד ע"ש יגאל אלון

11 בדצמבר 2017

נבחרת הרובוטיקה של עתיד יגאל אלון חושפת תלמידים לעולם המרתק של מדע וטכנולוגיה. במסגרת פעילות הנבחרת משתתפים התלמידים בתחרויות בהן הם צריכים לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים המתמודדים עם אתגר חדש הקשור למציאות היומיומית.

רשת עתיד - מובילה פדגוגיה חדשה  מהתאוריה אל הפרקטיקה, כוכבי התקשוב מובילים את השינוי !

15 בנובמבר 2017

כוכבי התקשוב – קבוצת מנהיגות תחום טכנו-פדגוגי ברשת עתיד, בהובלתה של שי גרשון – מנהלת פיתוח חדשנות טכנו פדגוגית ברשת, יצאו ל-3 ימי השתלמות ופיתוח מקצועי ייחודי  , אשר תכניו היו ממוקדים בדגמי הוראה חדשניים וחלופות בהערכה בסביבה טכנולוגית.

חטיבת ביניים חדשה תיפתח בשנה הבאה בתיכון עתיד איתן ברמלה

13 בנובמבר 2017

בישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר בהשתתפות צוות רחב של גורמי עירייה, חינוך ופיקוח, הוכרז באופן רשמי כי בשנה הבאה תיפתח בביה"ס חטיבת ביניים שתהווה המשך של מערכת החינוך הדתית בבתי הספר הממ"ד היסודיים בעיר ותאפשר רצף חינוכי מיטבי לכלל הציבור המסורתי והדתי המתגורר בה.