חגיגה של מדע ביהוד-מונוסון.

מעל 200 מורים ותלמידים מכיתות ה'-ט' מבתי הספר ביהוד-מונוסון והסביבה הציגו עבודות חקר מרתקות בכנס השנתי האזורי שהתקיים לראשונה באשכול פיס בעיר. ראש העיר, יעלה מקליס, מקימה צוות חשיבה שיורכב כולו מתלמידי מדעים מצטיינים וייעץ לה בנושאים שונים.

ברוח קידום לימודי מדעים התקיימה לאחרונה חגיגה של מדע בעיר. מעל 200 מורים ותלמידים מכיתות ה'-ט' הלומדים בבתי הספר ביהוד מונוסון והסביבה הציגו עבודות חקר מרתקות, מגוונות ומעוררות השראה, בכנס השנתי האזורי של עבודות חקר ופתרון בעיות, שהתקיים לראשונה ביהוד-מונוסון באשכול פיס.

התלמידים הציגו את עבודותיהם בפוסטרים ובפרזנטציות מקצועיות וזכו לשבחים רבים מראש העיר, מנהלים, מפקחים, מדריכים ממשרד החינוך ועשרות מורים.

תלמידי המגמות המדעיות בתיכון מקיף יהוד ובתיכון יגאל אלון הדגימו ניסויים מרשימים בהפסקה הפעילה. מטרת הפעילות היא לפתח השקפת עולם מחקרית ללמידה עצמאית בדרך של חיפוש והעמקה במטרה לגדל דור חדש של ילדים ויזמים בעלי אחריות ומעורבות.

יצוין כי פעילות זו מהווה חלק מתכנית רחבה המקודמת על ידי מנהלת אשכול פיס בשנתיים האחרונות, ד"ר מיכל שכטר, וכוללת גם את התכניות "חדשנות ישראלית בעסקים", "היזם הישראלי זה אני", "יזמים צעירים", "גם אני יכול" ועוד.

בכנס הוצגה עבודת חקר בנושא "השפעת מצעי גידול שונים על נביטה”. ראש העיר, יעלה מקליס, התייחסה לחשיבות תהליכי החקר בנושא פיתוח שיטות הדברה חלופיות וירוקות לקטילת עשבים, שתצמצם את נזקיהם הסביבתיים וקשרה זאת לנושאים המעסיקים את צוות מחלקת איכות הסביבה בעירייה.

ראש העיר ברכה את המשתתפים בכנס, סיפרה על חשיבות התוכנית בהיבט החינוכי של תלמידי העיר יהוד-מונוסון והכריזה על הקמת צוות תלמידים שייעץ לה. "כידוע, אני מאמינה מאוד בשיתוף תושבים בתהליכים העירוניים, גם תושבים צעירים מאוד. אני בטוחה שצוות חשיבה כזה יתרום רבות לתהליכי קבלת החלטות בעיר.

זה המקום להודות למנהלת אשכול פיס, ד"ר מיכל שכטר, שמאז שנכנסה לתפקידה הרחיבה את פעילות האשכול, קידמה מיזמים חדשים ושיפרה משמעותית את שיתופי הפעולה עם משרד החינוך, בין בתי הספר בעיר ועוד".

ידיעות נוספות

מיומנה של מורה - מסע מרגש לפולין 2019

10 באפריל 2019

איזה יום ..ביקרנו במחנה ההשמדה אושוויץ – בירקנאו.לקח לי חצי יום להתאושש ולהצליח לכתוב מחשבות.אי אפשר להבין, להכיל, לתפוס את גודל הזוועה, גם שם.כשזה מול עיניי. הריחות, המיטות, ערימות הבגדים, הנעליים,