שבוע תרבות תשע"ח

בחודש פברואר 2018 קיימנו ברשת עתיד לראשונה שבוע תרבות רשתי, שכלל מגוון פעילויות תרבות בכל בתי הספר של הרשת. היוזמה לקיומו של שבוע התרבות ברשת באה בעקבות הצלחת מיזם שבוע התרבות בתכנית היל"ה שהתקיים לראשונה בשנה"ל תשע"ו. 

למה לנו שבוע תרבות?

 הרעיון של שבוע תרבות נגזר מהתפיסה החינוכית פדגוגית של החינוך הטכנולוגי הומניסטי ודגל הרב תרבותיות שאנו מאמינים ומקדמים ברשת.

 

כדברי ברל כצנלסון:

דור מחדש ויוצר איננו זורק אל גל האשפה את ירושת הדורות. הוא בוחן ובודק, מרחיק ומקרב. יש שהוא נאחז במסורת קיימת ומוסיף עליה. ויש שהוא יורד לגלי גרוטאות, חושף נשכחות, ממרק אותן מחלודתן, מחזיר לתחייה מסורת קדומה, שיש בה כדי להזין את נפש הדור מחדש."

 

שבוע תרבות ברשת עתיד מהווה שיא לתהליך המתרחש במהלך כל השנה. 
אנו מאמינים כרשת רב תרבותית, שבכל תרבות יש נכסים וערכים שכדאי ללמוד וללמד. לשם כך, עלינו להעמיק את ההיכרות עם הקהילות והתרבויות השונות באופן בו נוכל למצות את החוכמה והידע שכל תרבות יכולה להביא למרחב החינוכי.

  

מטרות שבוע התרבות ברשת עתיד

  • חשיפה והנגשה לתרבות לערכי החברה ולמשאבי הטכנולוגיה בהתאמה לתפיסה הטכנולוגית הומניסטית.
  • יצירת "חגיגה תרבותית" על גווניה וסוגיה הרבים בבתי הספר.
  • חיזוק תחושת השייכות השיתופיות וגאוות היחידה ברמת בית ספר, וברמה ארצית בכלל בתי הספר ברשת עתיד. מתן הזדמנות לצבע ייחודי של כל בית ספר.
  • שבעים שנות יצירה תרבותית וטכנולוגית – חשיבה על הזהות התרבותית בכלל בתי הספר ברשת מכל הגוונים והמגזרים.
  • שבוע תרבות יעסוק בחיבור לערכים, לתרבות בני הנוער ולעיסוק ביצירה תרבותית וטכנולוגית. יצירת מרחב טכנולוגי כהשראה תרבותית.
  • הזדמנות לחבור בין המסגרות שלנו לעשייה תרבותית משותפת, בה ייצרו חיבורים רב תרבותיים.