מיזמים חינוכיים

רשת עתיד מפעילה פרויקטים חינוכיים רבים בבתי הספר בניהולה כאשר המכנה המשותף של כל הפרויקטים האלו הוא מודל ה"מצוינות". על פי המודל, כל אחד שואף לעשות את הטוב ביותר, במסגרת יכולותיו. כל תלמיד הממצה עד תום את יכולותיו הוא מצוין.
המצוינות מתבטאת בין היתר בהשתתפות בפרויקטים חינוכיים המעודדים את התלמידים להעשיר את עצמם, לרכוש מקצוע, לפתח תחומי עניין ולקדם את עתידם.

 דוגמאות לפרויקטים חינוכיים הפועלים בבתי הספר השונים:

 

הסמכות בינלאומיות של חברת Microsoft

רשת עתיד היא רשת החינוך היחידה! שאושרה להיות מרכז הדרכה מוסמך של מייקרוסופט (IT ACADEMY ) המאפשרת לתלמידים הלומדים במגמות המחשבים (בנוסף למסלול הבגרות), ללמוד לקראת הבחינות הבינלאומיות וקבלת הסמכה בהתאם. הקורסים כוללים הכשרה לקראת הסמכה של MCTS.

 

מסלולי שוחרות של חיל חימוש וחיל האוויר 

שוחרים הם תלמידים הלומדים בחטיבה העליונה , במסלול לימודים המשלב לימודים במסלול טכנולוגי עם לימודים עיוניים. המסלול מזכה בתעודת בגרות ומאפשר לימודי המשך לקראת הסמכה כטכנאי ו/או הנדסאי בכיתות י"ג- י"ד. ברשת עתיד מתקיימים מסלולי שוחרות של חיל האוויר וחיל חימוש המאפשרים לתלמידים שייכות לחייל מקצועי ואיכותי ושירות מאתגר במערך טכנולוגי מתקדם המאפשר השתלבות במסלולי קצונה והדרכה בחיל.

 

תכנית קדם עתידים

התכנית פועלת לקידום ועידוד המצוינות בקרב בני הנוער לומדים בחטיבות הביניים ובתי הספר התיכוניים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. התכנית מיועדת לבני נוער בעלי רמת הישגים גבוהה. מטרת התכנית היא לחזק את תחושת המסוגלות והעצמת יכולתם הלימודית.

 

התייעלות אנרגטית

מטרת התכנית היא לחשוף את התלמידים והמורים ממגמות חשמל ברשת עתיד לפעילות היצרנית של חברת חשמל, כולל פעילותה בתחום אנרגיות מתחדשות והתייעלות אנרגטית ואף לפתוח פתח לתעסוקה עתידית בחברת חשמל (במהלך הלימודים ו/או תעסוקת בוגרים). במסגרת הפעילות מתקיימים ימי חשיפה להורים ותלמידים, מתקיימים סיורים במתקני חברת חשמל ונערכות השתלמויות של מורי מגמת חשמל במתקני החברה. 

 

הזנק לתעשייה

תכנית בשיתוף עם עמותת הזנק לעתיד. התכנית עובדת בשלושה מישורים- התנסות במפעל (חברה מאמצת) כיתות י"א יוצאות פעם בשבוע למפעל להתנסות מעשית. תגבור לימודי – קבוצות קטנות בהם לומדים את המקצועות לבגרות (חלוקת כיתה לשתיים). תכנית העצמה.

 

"אנחנו המחר"

שיתוף פעולה עם חברת אינטל, תלמידי מקצועות המדעים מבקרים באינטל, נחשפים למעבדות המשוכללות, משתתפים בהרצאות של בחירי המהנדסים בנושאים הנמצאים בחזית הידע.

 

שיתופי פעולה אקדמיים

שיתוף פעולה בין רשת החינוך עתיד למוסדות אקדמיים אוניברסיטת בן גוריון, המכללה האקדמית ספיר, אוניברסיטת חיפה והטכניון לשילוב תלמידים במסלולים לקראת תואר ראשון במקצועות המדעיים ובמקצועות ההומניסטיקה.

 

גלריית תמונות